CS80ZU2GA222MYVKA
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
CAP CER 2200PF 300/440VAC Z5U
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
CS80ZU2GA222MYVKA PDF
Type Description
Series:CS
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Obsolete
Capacitance:2200 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:300VAC/440VAC
Temperature Coefficient:Z5U
Operating Temperature:-25°C ~ 125°C
Features:High Voltage
Ratings:X1, Y2
Applications:Safety
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max):0.331" (8.40mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)