SA115A392KAR
Manufacturer
Elco (AVX)
VIGOR # :
Description
CAP CER 3900PF 50V NP0 AXIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
SA115A392KAR PDF
Type Description
Series:SpinGuard® SA
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:3900 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.120" Dia x 0.170" L (3.05mm x 4.32mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):-
Lead Spacing:-
Lead Style:Straight
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
0831 000 X5F0 331 K
0831 000 X5F0 331 K
CAP CER 330PF X5F RADIAL