DHS4E4A802KT2B
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CAP CER 8000PF 10KV N4700 DISK
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
DHS4E4A802KT2B PDF
Type Description
Series:DHS
Package:Box
Part Status:Obsolete
Capacitance:8000 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:10000V (10kV)
Temperature Coefficient:N4700
Operating Temperature:20°C ~ 85°C
Features:High Voltage
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Requires Holder
Package / Case:Disk, Metal Fitting - Threaded
Size / Dimension:2.362" Dia x 0.689" L (60.00mm x 17.50mm)