VJ1808A120KCHAJ
Description
CAP CER 12PF 3KV C0G/NP0 1808
DataSheet
VJ1808A120KCHAJ PDF
Type Description
Series:VJ
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:12 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:3000V (3kV)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1808 (4520 Metric)
Size / Dimension:0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.086" (2.18mm)