DHS4E4C112MHXB
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CAP CER 1100PF 15KV N4700 DISK
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
DHS4E4C112MHXB PDF
Type Description
Series:DHS
Package:Box
Part Status:Obsolete
Capacitance:1100 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:15000V (15kV)
Temperature Coefficient:N4700
Operating Temperature:20°C ~ 85°C
Features:High Voltage
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Requires Holder
Package / Case:Disk, Metal Fitting - Threaded
Size / Dimension:1.181" Dia x 0.768" L (30.00mm x 19.50mm)