CMPX104K27AL150A
Manufacturer
Trigon Components
VIGOR # :
Description
CMPX-X1 FILM CAP 0.10UF 10%
Catalog
Film Capacitors
DataSheet
CMPX104K27AL150A PDF
Type Description
Series:CMPX
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:0.1 µF
Tolerance:±10%
Voltage Rating - AC:300V
Voltage Rating - DC:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C