ECW-F6334HL
Description
CAP FILM 0.33UF 3% 630VDC RADIAL
DataSheet
ECW-F6334HL PDF
Type Description
Series:ECW-F(L)
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:0.33 µF
Tolerance:±3%
Voltage Rating - AC:223V
Voltage Rating - DC:630V
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.807" L x 0.449" W (20.50mm x 11.40mm)
Height - Seated (Max):0.756" (19.20mm)
Termination:PC Pins
Lead Spacing:0.689" (17.50mm)