ECW-HA3C332H4
Description
CAP FILM 3300PF 3% 1.6KVDC RAD
DataSheet
ECW-HA3C332H4 PDF
Part Status:Active
Capacitance:3300 pF
Tolerance:±3%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - DC:1600V (1.6kV)
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.701" L x 0.220" W (17.80mm x 5.60mm)
Height - Seated (Max):0.528" (13.40mm)
Termination:PC Pins
Lead Spacing:0.591" (15.00mm)