B32564J1336K000
Description
CAP FILM 33UF 10% 100VDC 2DIP
DataSheet
B32564J1336K000 PDF
Type Description
Series:SilverCap™ B32564
Package:Bulk
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:33 µF
Tolerance:±10%
Voltage Rating - AC:63V
Voltage Rating - DC:100V
Dielectric Material:Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:2-DIP
Size / Dimension:1.142" L x 0.512" W (29.00mm x 13.00mm)
Height - Seated (Max):0.780" (19.80mm)
Termination:PC Pins
Lead Spacing:1.083" (27.50mm)