CMR06F431GODP
Description
CAP MICA 430PF 500V RADIAL
DataSheet
CMR06F431GODP PDF
Part Status:Active
Capacitance:430 pF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:500 V
Dielectric Material:Mica
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Lead Spacing:0.350" (8.90mm)
Features:General Purpose
Size / Dimension:0.642" L x 0.201" W (16.30mm x 5.10mm)
Height - Seated (Max):0.512" (13.00mm)