T491B106K004AT
VIGOR # :
993824
Description
CAP TANT 10UF 10% 4V 1411
DataSheet
T491B106K004AT PDF
Type Description
Series:T491
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:10 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:4 V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):3.5Ohm
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1411 (3528 Metric)
Size / Dimension:0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):0.083" (2.10mm)