135D686X9125K2
Manufacturer
Vishay
VIGOR # :
993827
Description
CAP TANT 68UF 10% 125V AXIAL
Catalog
Tantalum Capacitors
DataSheet
135D686X9125K2 PDF
Type Description
Series:135D
Package:Tray
Part Status:Active
Capacitance:68 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:125 V
Type:Hermetically Sealed
ESR (Equivalent Series Resistance):2.2Ohm
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.390" Dia x 1.062" L (9.91mm x 26.97mm)