T491C105K050AT
VIGOR # :
994923
Description
CAP TANT 1UF 10% 50V 2312
DataSheet
T491C105K050AT PDF
Type Description
Series:T491
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:1 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:50 V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):5.5Ohm
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2312 (6032 Metric)
Size / Dimension:0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.110" (2.80mm)