TM8R335K020UBA
Manufacturer
Vishay / Sprague
VIGOR # :
994925
Description
CAP TANT 3.3UF 10% 20V 0805
Catalog
Tantalum Capacitors
DataSheet
TM8R335K020UBA PDF
Type Description
Series:MICROTAN®, TM8
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:3.3 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:20 V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):8Ohm
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.081" L x 0.053" W (2.06mm x 1.35mm)
Height - Seated (Max):0.062" (1.57mm)