
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | KO-CAP® T541 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 470 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 10 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 20mOhm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.169" (4.30mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | X |
| Ratings: | COTS |
| Features: | High Reliability |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of T541X477M010AT8710 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP TANT POLY 100UF 30V 2917
CAP TANT POLY 75UF 75V AXIAL
CAP TANT POLY 100UF 40V SMD
CAP TANT POLY 470UF 10V 2917
RELAY SAFETY 7PST 6A 24V
BOARD EVALUATION FOR SI1000
PG16 MULTI CABLE PVDF/TPE/OP