
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | T550 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 75 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 75 V |
| Type: | Hermetically Sealed |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 110mOhm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.279" Dia x 0.650" L (7.09mm x 16.51mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | B |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 40 |
Current price of T550B756K075AH42510100 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP TANT POLY 100UF 40V SMD
CAP TANT POLY 470UF 2.5V 2917
CAP TANT POLY 150UF 6.3V 2917
CAP TANT POLY 75UF 75V AXIAL
XTAL OSC XO 160.0000MHZ LVDS
XTAL OSC XO 125.0000MHZ HCSL
PAINTER TAPE 2"X8.625" 100/ROLL