
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | vPolyTan™ T52 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 330 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 16 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 55mOhm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2924 (7360 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.236" W (7.30mm x 6.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.079" (2.00mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | M1 |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of T52M1337M016C0055 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP TANT POLY 22UF 6.3V 1411
CAP TANT POLY 10UF 6.3V 0805
CAP TANT POLY 100UF 30V 2917
CAP TANT POLY 330UF 16V 2924
XTAL OSC VCXO 281.0000MHZ HCSL
XTAL OSC VCXO 100.0000MHZ HCSL
CONN RCPT MALE 55POS GOLD CRIMP