
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | KO-CAP® T541 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 470 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 10 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 20mOhm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.169" (4.30mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | X |
| Ratings: | COTS |
| Features: | High Reliability |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of T541X477K010DH8510 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP TANT POLY 680UF 4V 2917
CAP TANT POLY 68UF 10V 2917
CAP TANT POLY 330UF 6.3V 2917
CAP TANT POLY 470UF 10V 2917
FIPLOCK, PA12 MOD V0, NW170, COA
BALUN 2.4GHZ-2.5GHZ 50/50 0603
FIXED IND 5.7UH 10.9A 7.5 MOHM