
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | KO-CAP® T520 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 68 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 10 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 60mOhm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.075" (1.90mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | V |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 | ||
| 2000 | ||
| 5000 |
Current price of T520V686M010ATE060 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP TANT POLY 330UF 6.3V 2917
CAP TANT POLY 68UF 4V 1411
CAP TANT POLY 1000UF 60V CHAS MT
CAP TANT POLY 68UF 10V 2917
XTAL OSC VCXO 622.0000MHZ LVPECL
XTAL OSC VCXO 96.0000MHZ LVPECL
CONN PLG HSG FMALE 28POS INLINE