
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | KO-CAP® T541 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 680 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 4 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 12mOhm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.169" (4.30mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | X |
| Ratings: | COTS |
| Features: | High Reliability |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of T541X687K004DH8505 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP TANT POLY 68UF 10V 2917
CAP TANT POLY 330UF 6.3V 2917
CAP TANT POLY 68UF 4V 1411
CAP ALUM 68UF 6.3V AXIAL
CAP TANT POLY 680UF 4V 2917
XTAL OSC VCXO 160.0000MHZ LVPECL
FIXED IND 33UH 277MA 1.6 OHM SMD