
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | M55 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 1000 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 50 V |
| Type: | Hermetically Sealed |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 20mOhm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 85°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Package / Case: | M55 Module |
| Size / Dimension: | 2.051" L x 1.992" W (52.10mm x 50.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.520" (13.20mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | B |
| Ratings: | - |
| Features: | High Reliability |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 9 |
Current price of M550B108M050TT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP TANT POLY 22UF 63V 2917
CAP TANT POLY 4.7UF 6.3V 0805
CAP TANT POLY 47UF 20V 2917
CAP TANT POLY 1000UF 50V CHAS MT
CRYSTAL 48.0000MHZ 8PF SMD
MEMS OSC XO 24.5455MHZ CMOS SMD
LED COB CX1510 3500K WHITE SMD