
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | KO-CAP® T521 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 68 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 16 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 40mOhm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.079" (2.00mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | V |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10000 |
Current price of T521V686M016AHE0407280 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP TANT POLY 33UF 20V 2917
CAP TANT POLY 470UF 3V 2917
CAP TANT POLY 330UF 6.3V 2917
CAP TANT POLY 68UF 16V 2917
BATT LITH 3V 50MAH COIN 23.0MM
CONN HEADER R/A 22POS 2.54MM
CONN MINI SMB PLUG STR 75 OHM