
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | POSCAP™ TPF |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 470 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 4 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 10mOhm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.118" (3.00mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | D3L |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of 4TPF470ML is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP TANT POLY 75UF 75V AXIAL
CAP TANT POLY 680UF 2.5V 2917
CAP TANT POLY 470UF 2.5V 2917
CAP TANT POLY 470UF 4V 2917
IC REG CTRLR INTEL 4OUT 32QFN
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT25