06033J100FAWTR
Description
CAP THIN FILM 10PF 25V 0603
Catalog
Thin Film Capacitors
DataSheet
06033J100FAWTR PDF
Type Description
Series:Accu-F®
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:10 pF
Tolerance:±1%
Voltage - Rated:25 V
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:RF, High Q, Low Loss
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):0.029" (0.73mm)