08055K220JAWTR
Description
CAP THIN FILM 22PF 50V 0805
Catalog
Thin Film Capacitors
DataSheet
08055K220JAWTR PDF
Type Description
Series:Accu-F®
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:22 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:50 V
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:RF, High Q, Low Loss
Size / Dimension:0.079" L x 0.050" W (2.00mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):0.029" (0.73mm)