
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Accu-F® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 3.3 pF |
| Tolerance: | ±0.05pF |
| Voltage - Rated: | 50 V |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | RF, High Q, Low Loss |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.050" W (2.00mm x 1.27mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.029" (0.73mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 08055K3R3AAWTR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP THIN FILM 1.5PF 25V 0201
CAP THIN FILM 10PF 50V 0603
CAP THIN FILM 47PF 25V 0805
CAP CER 10000PF 10V U2J 1210
CAP THIN FILM 3.3PF 50V 0805
FUSEHOLDER 1000V GE REAR WIRE
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SLDR