
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Accu-P® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 18 pF |
| Tolerance: | ±2% |
| Voltage - Rated: | 100 V |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | RF, High Q, Low Loss |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.029" (0.73mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 06031K180GBTTR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP THIN FILM 0.5PF 100V 0805
CAP THIN FILM 0.7PF 25V 0402
CAP THIN FILM 0.35PF 25V 0201
IC BUF NON-INVERT 5.5V 20SSOP
CAP THIN FILM 18PF 100V 0603
RES MF 1W 1% AXIAL
FIXED IND 470NH 555MA 310 MOHM