LXRW19V201-058
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CAP TRIMMER 100-200PF 50V SMD
Catalog
Trimmers, Variable Capacitors
DataSheet
LXRW19V201-058 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance Range:100 ~ 200pF
Adjustment Type:-
Voltage - Rated:50 V
Dielectric Material:-
Q @ Freq:-
Size / Dimension:0.051" L x 0.035" W (1.30mm x 0.90mm)
Height - Seated (Max):0.017" (0.43mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C