GXA36000
Manufacturer
Sprague Goodman
VIGOR # :
Description
CAP TRIMMER 4.5-36PF 100V TH
Catalog
Trimmers, Variable Capacitors
DataSheet
GXA36000 PDF
Type Description
Series:FILMTRIM®
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance Range:4.5 ~ 36pF
Adjustment Type:Top and Bottom
Voltage - Rated:100 V
Dielectric Material:Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Q @ Freq:1500 @ 1MHz
Size / Dimension:0.335" L x 0.295" W (8.50mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max):0.449" (11.40mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C