GZN20100
Manufacturer
Sprague Goodman
VIGOR # :
Description
CAP TRIMMER 9-200PF 150V TH
Catalog
Trimmers, Variable Capacitors
DataSheet
GZN20100 PDF
Type Description
Series:FILMTRIM®
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance Range:9 ~ 200pF
Adjustment Type:Top
Voltage - Rated:150 V
Dielectric Material:Polycarbonate (PC)
Q @ Freq:200 @ 1MHz
Size / Dimension:0.709" L x 0.610" W (18.00mm x 15.50mm)
Height - Seated (Max):0.669" (17.00mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C