GXE5R000
Manufacturer
Sprague Goodman
VIGOR # :
Description
CAP TRIMMER 1.5-5PF 200V TH
Catalog
Trimmers, Variable Capacitors
DataSheet
GXE5R000 PDF
Type Description
Series:FILMTRIM®
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance Range:1.5 ~ 5pF
Adjustment Type:Top and Bottom
Voltage - Rated:200 V
Dielectric Material:Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Q @ Freq:1500 @ 1MHz
Size / Dimension:0.335" L x 0.295" W (8.50mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max):0.402" (10.20mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C