CSR0207FTDU2200
Manufacturer
Viking Tech
VIGOR # :
169326
Description
RES SMD 2.2K OHM 1% 1/2W MELF
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
CSR0207FTDU2200 PDF
Type Description
Series:CSR
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:2.2 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:MELF, 0207
Supplier Device Package:0207
Ratings:-
Size / Dimension:0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)