0805E183K500KHT
Manufacturer
NOVACAP
VIGOR # :
Description
CAP CER 0.018UF 50V 0805
DataSheet
0805E183K500KHT PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:0.018 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Features:High Temperature
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.054" (1.37mm)