1825B102K202NT
Manufacturer
NOVACAP
VIGOR # :
Description
CAP CER 1000PF 2KV X7R 1825
DataSheet
1825B102K202NT PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:1000 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:2000V (2kV)
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Package / Case:1825 (4564 Metric)
Size / Dimension:0.180" L x 0.250" W (4.57mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.080" (2.03mm)