
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RF |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 1000 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | BX |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0505 (1313 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.057" (1.45mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 | ||
| 2000 |
Current price of RF0505X102K500KX057T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 200PF 300V C0G/NP0 1111
CAP CER 1000PF 25V X7R 0805
CAP CER 5600PF 100V X7R 0805
CAP CER 1000PF 50V BX 0505
SCR 400V 10A TO220
FUSE AUTO 100A 32VDC AUTO LINK
SWITCH PIANO DIP SPST 25MA 24V