C04UL0R4B-6SN-X0T
Manufacturer
NOVACAP
VIGOR # :
Description
CAP CER 0402
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
C04UL0R4B-6SN-X0T PDF
Type Description
Series:UL
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:0.4 pF
Tolerance:±0.1pF
Voltage - Rated:200V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Ultra Low ESR, Gold Flash Termination
Ratings:-
Applications:RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)