PBLC-3R8/200MA2
Description
LIC 200F 3.8V W/CONNECTOR
DataSheet
PBLC-3R8/200MA2 PDF
Part Status:Active
Capacitance:200 F
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:3.8 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 70°C
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.630" Dia (16.00mm)
Height - Seated (Max):0.984" (25.00mm)
Operating Temperature:-15°C ~ 70°C