SCAP,PBLS-4.66/16.2
Description
CAP 4.66F -10% +20% 16.2V UCAP
DataSheet
SCAP,PBLS-4.66/16.2 PDF
Type Description
Series:PBLS
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:4.66 F
Tolerance:-10%, +20%
Voltage - Rated:16.2 V
ESR (Equivalent Series Resistance):210mOhm
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 65°C
Termination:Wire Leads with Connector
Mounting Type:User Defined
Package / Case:Module, Wire Leads
Lead Spacing:-
Size / Dimension:3.110" L x 0.551" W (79.00mm x 14.00mm)
Height - Seated (Max):1.811" (46.00mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 65°C