SCAP,PBLS-3.75/32.4
Description
CAP 3.75F -10% +20% 32.4V UCAP
DataSheet
SCAP,PBLS-3.75/32.4 PDF
Part Status:Active
Capacitance:3.75 F
Tolerance:-10%, +20%
Voltage - Rated:32.4 V
ESR (Equivalent Series Resistance):252mOhm
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 65°C
Lead Spacing:-
Size / Dimension:3.110" L x 1.083" W (79.00mm x 27.50mm)
Height - Seated (Max):2.402" (61.00mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 65°C