CMPX104K27AL150A
Description
CMPX-X1 FILM CAP 0.10UF 10%
DataSheet
CMPX104K27AL150A PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.1 µF
Tolerance:±10%
Voltage Rating - AC:300V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C