CDRH127NP-820MC
Description
FIXED IND 82UH 1.95A 160 MOHM
DataSheet
CDRH127NP-820MC PDF
Type Description
Series:CDRH127
Type:-
Material - Core:-
Inductance:82 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):1.95 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):160mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max):0.315" (8.00mm)