CDEP147NP-1R1MC-125
Description
FIXED IND 1.1UH 21.5A 1.46 MOHM
DataSheet
CDEP147NP-1R1MC-125 PDF
Type Description
Series:CDEP147
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:1.1 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):21.5 A
Current - Saturation (Isat):26.4A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):1.46mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.571" L x 0.571" W (14.50mm x 14.50mm)
Height - Seated (Max):0.315" (8.00mm)