BWVH002520102R2MH1
Description
FIXED IND 2.2UH 1.4A 135 MOHM
DataSheet
BWVH002520102R2MH1 PDF
Type Description
Series:BWVH
Type:-
Material - Core:-
Inductance:2.2 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):1.4 A
Current - Saturation (Isat):1.6A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):135mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)