MMD-06CZ-1R5M-V1-RU
Description
FIXED IND 1.5UH 9A 15 MOHM SMD
DataSheet
MMD-06CZ-1R5M-V1-RU PDF
Material - Core:Metal
Inductance:1.5 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):9 A
Current - Saturation (Isat):18A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):15mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)