MSCDRI-127A-220M-RU
Manufacturer
Mag Layers
VIGOR # :
Description
FIXED IND 22UH 3.6A 43.2MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
MSCDRI-127A-220M-RU PDF
Type Description
Series:MSCDRI-127A
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:22 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):3.6 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):43.2mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max):0.315" (8.00mm)