M700C840D72N3W10C
Description
LED MOD 1.0A, 80 CRI, 4000K, 72
DataSheet
M700C840D72N3W10C PDF
Type:LED Module
Color:White, Neutral
CCT (K):4000K
Wavelength:-
Configuration:Linear Light Strip
Luminous Flux @ Current/Temperature:4510lm
Current - Test:700mA
Temperature - Test:45°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):35V
Lumens/Watt @ Current - Test:184 lm/W
Current - Max:1A
Features:-
Size / Dimension:581.15mm L x 40.89mm W
Height:6.35mm