LP75W-108-C0700-RD
Manufacturer
EPtronics, Inc.
VIGOR # :
Description
LED DRIVER ACDC CC 36-108V 700MA
Catalog
LED Drivers
DataSheet
LP75W-108-C0700-RD PDF
Type Description
Series:LP75W
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:36 ~ 108V
Current - Output (Max):700mA
Power (Watts):75 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:Analog, PWM
Features:OCP, OVP, SCP
Ratings:IP66
Operating Temperature:-30°C ~ 65°C
Efficiency:90%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:5.10" L x 2.33" W x 1.47" H (129.5mm x 59.2mm x 37.3mm)