LD12W-36-C0350
Description
LED DRIVER AC/DC CC 18-36V 350MA
DataSheet
LD12W-36-C0350 PDF
Type Description
Series:LD12W
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):100VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:18 ~ 36V
Current - Output (Max):350mA
Power (Watts):13 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:-
Features:OCP, OVP, SCP
Ratings:IP66
Operating Temperature:-30°C ~ 50°C
Efficiency:80%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:3.35" L x 1.42" W x 0.91" H (85.1mm x 36.1mm x 23.1mm)