LED25W-24-C1040-D
Description
LED DRIVER CC AC/DC 8-24V 1.04A
DataSheet
LED25W-24-C1040-D PDF
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:8 ~ 24V
Current - Output (Max):1.04A
Power (Watts):25 W
Voltage - Isolation:-
Dimming:Analog
Operating Temperature:-
Efficiency:83%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:3.15" L x 3.07" W x 0.99" H (80.0mm x 78.0mm x 25.2mm)