W91-X113-15
Manufacturer
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
VIGOR # :
Description
CIR BRKR MAG-HYDR 15A 277VAC
Catalog
Circuit Breakers
DataSheet
W91-X113-15 PDF
Type Description
Series:W9
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Panel Mount
Breaker Type:Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):15A
Voltage Rating - AC:277 V